מה זה דלת רסיסים לממד

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

מהי דלת רסיסים לממד, ומה ההנחיות אומרות עליה?

דלת רסיסים לממ"ד, מה שנקרא לא פעם גם "דלת הדף" בטעות, הינה דלת אשר מיועדת לספוג כהלכה פגיעות של טילים, גראדים, רקטות, פצמרים ועוד. לפני שתזמינו דלת רסיסים לממ"ד שלכם, ריכזנו עבורכם כאן את מה שהנחיות פיקוד העורף אומרות על דלתות אלו – קראו כאן.

 

דלת רסיסים מול דלת פלדלת – מה חשוב לדעת?

דלת רסיסים לממ"ד, מה שאנשים מכנים לפעמים בתור "דלת רסיסים הדף", היא דלת ייעודית לחדרי ממדים. הדלת הזאת מיוצרת לא רק מחומרים חזקים במיוחד בפני רסיסי טילים, גראדים וסקאדים, אלא מיוצרת גם מחומרים אשר אמורים למנוע מתקפה ביולוגית, כימית ועוד. בפועל, דלת זו נועדה לשדרג את החוסן והעמידות של חדר הממ"ד. על פי הנחיות פיקוד העורף, לא ניתן להתקין "סתם" דלת פלדלת בממ"ד ולכן, חשוב לבדוק שאתם מתקינים את סוג הדלת הנכונה בממ"ד שלכם. ריכזנו עבורכם את הקריטריונים של דלתות רסיסים תקניות – המשיכו לקרוא.

 

מהם הקריטריונים לדלתות רסיסים תקינות בממ"ד?

כאמור, דלתות רסיסים בממ"ד אמורות להגן על יושבי הממ"ד בפני רסיסים וכן הדף הנוצר כתוצאה מנפילת טילים חלילה. בתוך כך, הנה הקריטריונים של דלתות רסיסים תקניות על פי הנחיות פיקוד העורף (לפי תקן 4422):

  • עובי בטון הממ"ד: הנחיות פיקוד העורף גורסות כי עובי הקירות, הרצפה והתקרה של הממ"ד צריך לעמוד על 20 – 40 ס"מ. שימו לב, הקריטריון הזה משתנה בהתאם לאזור המגורים שלכם ולאיזה כיוון הבית פונה.
  • משקוף הדלת: משקוף דלת רסיסים חייב להיות עשוי פח מהסוג של פח-מכופף ובעובי של 3 מ”מ לכל הפחות.
  • כנף: כנף דלת הרסיסים צריכה להיות מיוצרת מחומר פלדה, מה שמיוצר במהלך תהליך של גלוון קר.
  • נעילת הממ"ד: מנגנון נעילת דלת הרסיסים חייב להיות עשוי מבריחים מגולוונים בלבד, כאשר אלו יהיו בקוטר של 30 מ”מ לכל הפחות.

יש לציין, הקריטריונים לעיל משתנים בהתאם לאזור המגורים שלכם ולמיקום הבית. לכן, קחו בחשבון שייתכן שיהיו בפניכם דרישות נוספות ואחרות בהתאם להנחיות פיקוד העורף.

 

כיצד לבחור נכון את דלת הרסיסים לממ"ד?

בעת בחירה של דלת רסיסים לממ"ד שלכם, אנחנו ממליצים בחום לב לקחת בחשבון כמה גורמים קריטיים שישליכו לא רק על סוג הדלת שתבחרו, אלא על המחיר וכן על הביטחון שלכם. למשל, מבחינת גודל הדלת, היא צריכה להיות בגודל המתאים למפתח הממ"ד וכן לעבור את ההתאמה הנכונה במקרה הצורך (בד"כ מבצעים התאמה של מפתן דלת נמוך כדי למנוע את תלישת הדלת כתוצאה מהדף). כמו כן, אנחנו ממליצים להביא בחשון את העובדה שישנן גם דלתות רסיסים משופרות לממ"ד. בניגוד לדלתות הרסיסים הרגילות, דלתות רסיסים משופרות עשויות מחומרים יותר חזקים, עבים ועמידים בפני איומים שונים. כמו כן, מוזמנים להיכנס לאתר שלנו https://yesodot77.co.il והתרשם מהפרויקטים שלנו.

 

לסיכום, כמה עולה דלת רסיסים לממ"ד? 

בממוצע ומבלי לדון בסוגים ספציפיים של דלתות, מחיר דלת רסיסים לממ"ד יכול לנוע בין כ-5,500 – 11,000 ₪ ומעלה. אבל, וזה אבל די חשוב אז שימו לב, את המחירים האלו ניתן גם להוזיל בדרכים שונות. למשל, אתם יכולים לערוך השוואת מחירים בין ספקים שונים, מה שיאפשר לכם לחסוך בין מאות לאלפים של שקלים. בסופו של דבר, העלויות משתנות בהתאם לסוג הייצור של הדלתות, והמחירים יכולים להשתנות דרמטית בין חברה אחת לאחרת. לכן, השוואת מחירים בין דלתות רסיסים לממ"ד צריכה להיות הצעד הראשון להתקנת הדלת. לאחר שתקבלו כמה הצעות, תוכלו לבחור בדלת הנכונה. 

BILDING

BILDING

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

Barak-Balconies
סגירת מרפסות בזכוכית ואלומיניום

סגירת מרפסות בזכוכית ואלומיניום באיכות בלתי מתפשרת ובמחיר זול ומשתלם! הצטרפו גם אתם לאלפי לקוחות מרוצים שכבר מקבלים מאיתנו שירות אמין, מקצועי ובמחירים ללא תחרות.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

צרו איתנו קשר